kraunasi

Patalpų dezinfekcija

Greiti ir kokybiški visų patalpų dezinfekavimo darbai (Lietuvos higienos norma HN 90:201)

Patalpų dezinfekavimas

Patalpų naudojimo metu jose pamažu kaupiasi patogeniniai mikroorganizmai, kurie neigiamai veikia sveikatą. Kuo didesnis žmonių srautas kasdien praeina per kvadratinius metrus teritorijos, tuo didesnis mikrobakteriologinės taršos lygis.

Nesvarbu, koks kruopštus valymas atliekamas patalpoje, nesvarbu, kokie modernūs dezinfekavimo įrankiai naudojami, teritorijoje visada išlieka mikroskopinės grėsmės, kurios yra labai atsparios standartinėms dezinfekavimo priemonėms.

 

dezinfekcja

Dezinfekavimas

Ši procedūra leidžia kokybiškai pagerinti patalpų mikroklimatą, pašalinti visas nematomas grėsmes, kurios neigiamai veikia žmonių sveikatą.

Atsižvelgiant į užduotis, kurias išsprendžia procedūra, išskiriami keli apdorojimo tipai.

Prevencinis patalpų dezinfekavimas padeda išvengti nepalankaus mikroklimato susidarymo, pašalina mikroorganizmų dauginimosi sąlygas.

 

Metodai

Kadangi mikrobai ir kiti patogeniniai mikroorganizmai gali būti tiek daiktų paviršiuose, tiek medžiagų gilumoje (pavyzdžiui, grybelio sporos, pelėsiai), būtina su jais elgtis skirtingai.

Yra trys pagrindiniai dezinfekavimo būdai: mechaninis (standartinis dulkių ir nešvarumų pašalinimas), cheminis (apdorojimas chemikalais) ir fizinis (mikrobų poveikis ultravioletinėje šviesoje, garai ir kt.).

Norint pasiekti maksimalų dezinfekavimo efektą, dažnai rekomenduojama naudoti visų trijų metodų derinį, jie neprieštarauja vienas kitam, padeda daug greičiau pasiekti geresnių rezultatų.

Prisiminkite, kad vien tik mechaninis dezinfekavimas neleidžia visiškai atsikratyti mikroorganizmų paviršių. Net labai kruopštus jų įgyvendinimas garantuoja tik ženklų jų kiekio sumažėjimą aplinkoje, oras dezinfekuojamas tik iš dalies. Aukščiausias kokybės ir patikimas rezultatas dezinfekuojant orą ir paviršius leidžia chemiškai dezinfekuoti patalpas.

 

Kaip dažnai dezinfekuoti

Dezinfekavimo procedūrų dažnumas priklauso nuo individualių patalpų savybių. Nemažiau svarbu ir tai, kiek žmonių kasdien būna patalpoje.

Šiuolaikiški prekybos ir pramogų centrai, kurių teritorijoje kasdien lankosi dešimtys tūkstančių žmonių, hipermarketai ir prekybos centrai yra aktyviausiai veikiami mikroorganizmų užteršimo. Norint palaikyti gerą šių organizacijų mikroklimatą, reikia dažniau įgyvendinti ne tik standartines valymo priemones, bet ir profesionaliai dezinfekuoti. Namuose galite naudotis profesionalų pagalba tik tuo atveju, jei yra kokia nors infekcija.

Ką suteikia profesionali patalpų dezinfekcija:

  • Pavojingų virusų ir alergenų sunaikinimas;
  • Oro dezinfekavimas;
  • Pavojingų mikrobų ir bakterijų pašalinimas iš paviršių.